Turizm İşletmeciliği Lisans Programı

Bölümümüz; dil eğitimi için gerekli ve günümüz teknolojilerine uygun görsel – işitsel donanımlara sahip Türkiye’nin en kaliteli Yabancı Diller Yüksekokulu’nda İngilizce dilinde bir yıllık zorunlu hazırlık eğitiminin ardından turizm işletmeciliği alanında lisans derecesine yönelik dört yıllık turizm eğitimiyle devam etmektedir.

Bölümümüz turizm ve ağırlama sektöründe hizmet verebilecek kuramsal bilgiye ve edindiği bilgileri alanda uygulayabilecek beceriye sahip; takım çalışmasına yatkın ve sorumluluk alabilen, etkin iletişim kurabilen, faaliyet alanlarıyla ilgili görüş oluşturup, tartışabilme ve karşılaştığı sorunları çözebilme yetkinliğine sahip, etik ilkelerin, sosyal sorumluluğun ve hayat boyu öğrenmenin bilincinde olan mezunlar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Öğretim planımız; geleceğin etkin, dinamik ve kaliteli turizm sektörü yöneticilerini yetiştirmek amacıyla hazırlanmıştır. Ayrıca küresel boyutta ve turizm ekosisteminde yaşanan değişimlere hızla uyum sağlayabilecek biçimde ihtiyaçlara uygun olarak gerektiğinde güncellenmektedir. İktisat ve işletme konularının da önem taşıdığı öğretim planımızın %30’u İngilizce derslerden oluşmaktadır. Bu derslerin arasında Introduction to Tourism, Guest Relations Management,  Tour Planning gibi temel turizm dersleri;  Food and Beverage Management, Nutrition and Menu Planning gibi yiyecek ve içecek hizmetleri dersleri; Tourism Marketing, Destination Management gibi turizm pazarlaması dersleri; Tourism Management, Project Management gibi yönetim dersleri bulunmaktadır. Ayrıca seçimli mesleki yabancı dil dersleri de öğretim planımızda mevcuttur.

Öğrencilerimize bilişim konusunda da yetkinlik kazandırma amacı güden bölümümüzde; temel bilgisayar uygulamalarını içeren Computer Applications, Opera programının işlendiği Otel Otomasyon Programları, SPSS programının öğretildiği Araştırma Yöntemleri dersleri de yer almaktadır.

Gerek sektörün önde gelen isimleriyle öğrencilerimizi buluşturduğumuz söyleşi ve seminerlerimizle gerekse her sene düzenlediğimiz “Kariyer Günü” etkinliğimizle sektörle işbirliği içinde olan Fakültemizde, öğrencilerimize mesleki deneyimlerini arttırmak için 40 iş günü staj yapmaktadırlar.

Fakültemizin Avrupa’nın çeşitli bölgelerindeki üniversiteler ile Erasmus+ anlaşmaları bulunmaktadır.

Ayrıca, fakültemizde akademik ve sosyo-kültürel etkinlikler kapsamında her yıl seminerler paneller ve çeşitli organizasyonlar düzenlenmektedir.

Bölümümüz ve Fakültemizle ilgili tüm bu olanakları dikkate alarak;

  1. Donanımlı, işini severek yapan, değişen dünya ile kendini sürekli yenileyen, dinamik ve katılımcı eğitimi benimsemiş Öğretim Elemanlarından ders almak istiyorsan,
  2. Az sayıda öğrenci ile eğitim yapan butik bir Fakültede Öğretim Elemanları ile birebir iletişim kurma imkânı senin için önemliyse,
  3. Her sene düzenlenen ve birçok kurumsal turizm firmasının katıldığı “Kariyer Günü” etkinliği sayesinde, sektörün önde gelen isimleriyle tanışmak ve staj-iş fırsatı konularında rakiplerinden bir adım önde olmak istiyorsan,
  4. Turizm mezunu için eğitimin yanında kültür, sanat, spor ve iletişim becerilerinin de çok önemli olduğuna inanıyorsan,

Doğru adrestesin. Aile sıcaklığında bir üniversite eğitimi için seni de aramıza bekliyoruz.

İngilizce Hazırlık eğitimi Dokuz Eylül Üniversitesi Yabancı Diler Yüksekokulu Buca Dokuzçeşmeler Kampüsü’nde verilmektedir.


Font Boyutunu Değiştir
Kontrast