Erasmus+ Hakkında


Sevgili öğrencilerimiz,

Fakültemiz Avrupa’nın farklı ülkelerindeki yükseköğretim kurumları ile yaptığı Erasmus+ anlaşmaları sayesinde sizlere bir veya iki dönem yurt dışında eğitim alma olanağı sunmaktadır. Bunun için yapmanız gereken, Erasmus+ öğrenim hareketliliği programına başvurmak için gerekli kriterleri sağlamak, programa başvurmak ve değerlendirme süreci sonucunda başvurunuzun başarılı olmasıdır. Başarılı olan öğrencilerimiz, Fakültemize tanınan kontenjan dahilinde Erasmus+ programı kapsamında yurt dışında eğitim alma hareketliliğine katılmaya hak kazanmaktadır.

Bununla birlikte, Erasmus+ öğrenim hareketliliği tam anlamıyla bir “burs programı” değildir, “yabancı dil öğrenme programı” değildir ya da sizin yurt dışında diploma almanıza yönelik bir diploma programı değildir. Erasmus+ bir eğitim programıdır ve kurumlararası anlaşmalar kapsamında yükseköğretim kurumlarına öğrenci , idari ve akademik personel değişimi yapabilmeleri için hibe niteliğinde karşılıksız mali destek sağlamaktadır.

Fakültemiz bünyesinde, sizlere Erasmus+ hareketliliği sürecinde rehberlik etmek üzere Erasmus Koordinatörlüğü bulunmaktadır.  Fakültemizin Erasmus Koordinatörlüğü, Üniversitemizin Dış İlişkiler Koordinatörlüğü ile işbirliği içinde çalışmaktadır.

Erasmus+ Programına başvuru koşulları ve başvuru süreci ile ilgili güncel bilgiye Üniversitemiz Dış İlişkiler Koordinatörlüğü’nün web sayfasından ulaşabilirsiniz. Dış İlişkiler Koordinatörlüğü üniversitemizin tüm akademik birimlerine yönelik Erasmus+ öğrenim hareketliliği programını yürütmektedir. Üniversitemiz Dış İlişkiler Koordinatörlüğü’ne erişim için: https://international.deu.edu.tr/ .

Dış İlişkiler Koordinatörlüğü’nün güncel duyurularından haberdar olmanız için sosyal medya hesaplarını takip etmenizi öneriyoruz.

Öğrencilerimiz, öğrenim hareketliliğine ek olarak Erasmus+ Staj hareketliliğine de katılabilirler. Erasmus+ Staj hareketliğine katılmak için Dış İlişkiler Koordinatörlüğü’nün web sayfasında ilan edilen seçim kriterlerini karşılamalısınız.

Erasmus+ programının tanıtımına ve hareketlilik sürecinin nasıl işlediğine dair detaylı bilgi için bu sayfayı inceleyebilirsiniz: https://international.deu.edu.tr/erasmus/sunumlar-erasmus/

Değerli öğrencilerimiz, Erasmus öğrenim ve staj hareketlilikleri ile Fakültemizde aldığınız eğitime uluslararası deneyim ekleyebilirsiniz. Erasmus+ Anlaşmalarımızın listesine ve programa katılarak uluslararası deneyimlerini arttıran öğrencilerimizin listesine web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Başarılar dileriz.

Font Boyutunu Değiştir
Kontrast